Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava oděvů a usazování nové kostelní věže

25. 10. 2010

Výjímečný den!

Halžský kostel Sv.Jana a Pavla dostal novou věž a u toho jsme nesměli chybět!

Obrazek PŮVODNÍ VĚŽ

 

NOVÁ VĚŽ Obrazek

Čekání na usazení věže jsme si zpříjemnili prohlídkou výstavy liturgických oděvů na obecním úřadě. Protože však jeřáb při příjezdu ke kostelu omylem povalil stožár el.vedení, prohlíželi jsme si výstavu při světle baterky. I to mělo své kouzlo. Přečtěte si, co o tomto výjímečném dni napsali žáci 2.a 3. ročníku po návratu do školy: 

ObrazekPetr Orzechovski, 3.r. : Líbilo se mi nejvíce, jak tu věž zvedali, nasadili a jak ji pan starosta pokřtil. Stáli jsme tam 2 hodiny, ale čas rychle utíkal. 

Eliška Škrabalová, 3.r. : Dnes jsem viděla zvedat věž našeho kostela a byla to velká sláva a ta věž tam bude na strašně let. A pak jsme se šli podívat na starodávné obleky a ty byly krásné, jeden z 15.století.

Markétka Dokoupilová, 2.r : Dnes jsme se šli podívat, jak nandavali věž. Bylo to moc hezké, když pan starosta lezl nahoru po lešení, aby novou střechu pokřtil.Všichni jsme mu za to zatleskali. Náš kostel má teď krásnou stříbrnou věž se zlatou kopulí a křížem.

Kačenka Láderová,2.r.: Byli jsme se podívat, jak zvedali novou věž jeřábem na střechu kostela. Byl tam i pan starosta. Potom jeřáb zasunuli a odjeli. My jsme si šli ještě prohlédnout starověké oděvy na obecní úřad. Bylo to moc hezké.

Linh Dam Ngoc, 3.r.nakreslil pěkný obrázek:

Obrazek

                            

                             

.

 zapsala Jarmila Kočandrlová