Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava za bobrem

19. 9. 2008

Výprava za bobrem se vydařila

Po loňské návštěvě záchranné stanice pro ohrožená zvířata ve Studánce a po akci Den s Lesy ČR ve Staré Knížecí Huti se halžské děti opět vypravily do přírody. 

Cílem naší cesty bylo tentokrát pátrání po bobrovi evropském. Tento plachý divoký tvor, který byl dříve ve volné přírodě téměř vyhuben, se vrací k nám do Českého lesa. Kromě jiných míst se vyskytuje i v okolí Přimdy a Hošťky. Tam jsme ho navštívili i my. Viděli jsme, jak si staví bobří hrady i hráze. Dozvěděli jsme se mnohé o jeho životě. Zlatým hřebem celého dopoledne bylo předvedení ,,pana“ bobra, jak se říká naživo. Na vlastní oči děti viděly, jak přírodovědci vypouští mladého bobra evropského do volné přírody. Velmi si toho ceníme. Tento vzácný okamžik se nám naskytl jako zatím jediné škole, která se tohoto projektu zúčastnila. Od bobra jsme si jako dárek přivezli několik umě opracovaných kmenů. Kdo nevěří, ať tam běží nebo může mrknout do fotogalerie.                                                                                                               

Poděkování patří paní RNDr. Barboře Novákové a Mgr. Petře Cehlárikové, které nás celým dopolednem provázely.       

                                                                                                                                                                                                  Pavla Dokoupilová

                                                                                                         

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výprava za bobrem