Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Švihova

14. 6. 2011

Jak se líbil výlet žákům 2. a 3. ročníku ?

Co je nejvíce zaujalo? :

 

 

Vodní hrad Švihov

Dan Pich, Kuba Kotva

 Jeli jsme na hrad Švihov. Viděli jsme divadlo, jmenovalo se Kubula a Kuba Kubikula. Po divadle jsme šli nakupovat. Navštívili jsme hrad a prohlédli si ho. Šli jsme do kaple a tam byly podle pověsti zazděné hýždě tlustého mnicha. Na hradě byly čtyři bašty - červená, zlatá, zelená, bílá. Půta Švihovský zabíjel své poddané, měl kousek biče zapálený.Před pětisty lety se říkalo záchodu,prevít, prevet, výsernice, výserna.

 Výlet se nám líbil.

 

O Švihově

Linek a Petr O. 

 

Jeli jsme na hrad Švihov.Viděli jsme divadlo o Kubulovi a o Kubovi Kubikulovi.Šli jsme na prohlídku hradu a tam bylo spoustu zajímavých věcí.A byly tam čtyři bašty. Červená, zlatá, zelená a bílá.Naučili jsme se, jak říkali před pětisty lety záchodu: výsernice, výserna, prevet, prevít.

 V hradu byl zazděn mnich, ale byl tak tlustý, že mu koukaly hýždě.Koupili jsme si sladkosti, dárky, řetízky, drahé kameny, mince a náramky.

Výlet se nám moc líbil.

                                        zapsala J.Kočandrlová

    

 

 

   

 


     

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výlet do Švihova