Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pošťácká pohádka v halžské knihovně

26. 11. 2014

Paní knihovnice Ivana Krejčová a pan Josef Pýcha pozvali děti do knihovny na vyprávění o Karlu Čapkovi a jeho pohádkách. Moc jim děkujeme za příjemný podvečer! V knihovně se sešlo 14 dětí. Nejdříve se podívaly na první díl Pošťácké pohádky a potom se střídaly ve čtení dalšího pokračování. Konec pohádky si ale musely dočíst až doma.

Paní Krejčová vybrala nejlepší čtenáře - Adélku Zevelovou, Nikolku Škrabalovou, Elišku Ardelenovou a Kubu Kopoloviče. Všechny děti si kromě vytištěné pohádky odnesly i sladkou odměnu a časopisy. 

Pošťácká pohádka

Vypráví o pošťáku Kolbabovi, kterému se jednoho dne do rukou dostal dopis bez adresy. Pošťákovi poradili poštovní skřítci, kteří každou noc hrají karty s dopisy, aby si dopis přečetl a vyhledal adresáta. Pošťák Kolbaba dlouhou dobu putoval po světě, aby se dopis dostal do správných rukou.

 

FOTOGRAFIE  jsou ZDE

2.díl pohádky (video) najdete ZDE.

yes Organizátorům akce patří velký dík! yes

                                                   zapsala J.Kočandrlová