Mikulášská besídka 2011

Každoročně připravujeme besídku pro veřejnost, abychom ukázali, co se žáci naučili. Většinou se koná ke konci školního roku, ale letos jsme toto nepsané pravidlo trochu pozměnili - besídku jsme uchystali v čase adventním. Největším důvodem byla  Mikulášská pohádka, kterou nacvičil divadelní kroužek a která se na konci školního roku opravdu hrát nedá :-)

Tuto pohádku doplnili prvňáčkové Andělskou písní, druháci a třeťáci pásmem zimních veršů, čtvrťáci a páťáci pásmem pranostik. Dále zazněla Grónská písnička a tančilo se podle písně Himaláje. Besídkou prováděly šikovné flétničkářky z hudebního kroužku. Nakonec nechybělo veliké překvapení - Mikuláš a čert. Vzhledem k tomu, že si čert nikoho do pekla neodnesl, Mikuláš každého obdaroval a diváci odcházeli s úsměvem, myslím si, že se tato zimní besídka povedla.

Nezkazil ji ani  fakt, že někteří žáci na besídku nepřišli (bez omluvy nebo se omluvili na poslední chvíli ) a tím způsobili problémy se změnami v programu nejen p.učitelkám, ale především svým kamarádům, kteří za ně narychlo museli zaskakovat.

zapsala J.Kočandrlová

Náhledy fotografií ze složky Mikulášská besídka 2011