Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská besídka 2011

Každoročně připravujeme besídku pro veřejnost, abychom ukázali, co se žáci naučili. Většinou se koná ke konci školního roku, ale letos jsme toto nepsané pravidlo trochu pozměnili - besídku jsme uchystali v čase adventním. Největším důvodem byla  Mikulášská pohádka, kterou nacvičil divadelní kroužek a která se na konci školního roku opravdu hrát nedá :-)

Tuto pohádku doplnili prvňáčkové Andělskou písní, druháci a třeťáci pásmem zimních veršů, čtvrťáci a páťáci pásmem pranostik. Dále zazněla Grónská písnička a tančilo se podle písně Himaláje. Besídkou prováděly šikovné flétničkářky z hudebního kroužku. Nakonec nechybělo veliké překvapení - Mikuláš a čert. Vzhledem k tomu, že si čert nikoho do pekla neodnesl, Mikuláš každého obdaroval a diváci odcházeli s úsměvem, myslím si, že se tato zimní besídka povedla.

Nezkazil ji ani  fakt, že někteří žáci na besídku nepřišli (bez omluvy nebo se omluvili na poslední chvíli ) a tím způsobili problémy se změnami v programu nejen p.učitelkám, ale především svým kamarádům, kteří za ně narychlo museli zaskakovat. 

                                            zapsala J.Kočandrlová

 

Náhledy fotografií ze složky Mikulášská besídka 2011