Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze a výstava

20. 9. 2013

 

V pátek 20. září jsme se vydali na exkurzi do školicího centra v Černošíně. Od pana Josefa Pacoly, zástupce společnosti Ekodepon s.r.o., se děti dozvěděly mnohé o správném třídění a recyklaci odpadů. Shlédly krátký film na téma Třídit odpad má smysl, prohlédly si výrobky z recyklovaného plastu a navíc zavítaly i do lisovny plastů, kde vše viděly na vlastní oči. Na závěr jsme si prohlédli i rekultivaci skládky na krásný zelený kopec.

Druhá část dopoledne patřila zahrádkářské výstavě v Tachově, kde bylo k vidění mnoho rozmanitých druhů ovoce a zeleniny, květin, kaktusů i bonsají. Výstava byla velkou motivací pro výtvarnou soutěž Náš život na zahrádce, do které se naše škola brzy zapojí.

Věřím, že i přes nepřízeň počasí bylo toto páteční dopoledne zajímavé a pro děti přínosné.

P. Dokoupilová

Fotky najdete ZDE