Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den Země 2009

17. 4. 2009

 

Den Země

 

V rámci školní akce Den Země nás v pátek 17.4. 2009 navštívil pan Ing. Pavlásek ze vzdělávacího a informačního centra ZO ČSOP Kladská v Mariánských Lázních.

 Obrazek

 

Při jeho přednášce si děti prohlédly vypreparované exponáty zvířat zapůjčené Muzeem Českého lesa.

Obrazek

Obrazek

Zajímavý byl také poslech hlasů některých druhů savců a ptáků spojený s videoprojekcí.

Obrazek

 

 

Obrazek

Obrazek

Starší děti se navíc seznámily s typy územní ochrany. Připomněly si, že i Halže leží na hranici CHKO Český les.

Žáci čtvrté a páté třídy na přednášku navázali ve třídě vyhledáváním národních parků a CHKO na mapě ČR. Zjišťovali, čím jsou tyto oblasti ojedinělé a vedli rozhovor o nutnosti chránit přírodu.                      

 

Proč třídíme odpad

To, že třídit odpad je důležité, všichni dobře víme. Ale co se s odpadem děje dál, jak se třídí a zpracovává, nám připomněl krátký film Cesta odpadů, který byl dalším bodem našeho programu při Dni Země. Po jeho skončení jsme besedovali o tom, jak správně třídit odpad a kde v naší obci najdeme barevné kontejnery na třídění odpadu, vzpomínali jsme na loňskou návštěvu v místním sběrném dvoře.

A protože opakování je matka moudrosti, budeme si moci vše na vlastní oči prohlédnout

1. června při exkurzi do vzdělávacího a výukového střediska zpracovatele odpadů v Černošíně.                   

                                          Zapsala Pavla Dokoupilová