Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čarodějnice na baterky

30. 4. 2012

 Pondělí 30.4. jsme v naší škole věnovali ekologické akci ,,Baterie do koše nepatří“.

Prvňáčci pro nás nacvičili pohádku O zatoulaných bateriích, kterou zahráli nejen všem dětem a paním učitelkám, ale i panu starostovi, který si pro nás připravil besedu o třídění odpadů v naší obci. Druháci vyrobili zajímavou hru ,,BAT – XESO“ a žáci ze třetí třídy si zahráli na designéry a navrhli nové obaly baterií a sběrného boxu. Po stopách ,, Šerloka BATa“ se vydaly děti ze čtvrté třídy. Jejich cílem bylo najít a zakreslit do plánu obce místa, kde jsou umístěny sběrné boxy na vybité baterie. Páťáci se proměnili v ,,agenty 008 Jamse BATa“ a vydali se s anketními lístky po Halži. Udělali si přehled například o tom, kolik občanů ví, kam vybité baterie patří nebo kdo baterie třídí. Nyní už všichni víme, že baterie opravdu do koše nepatří! Vždyť jsme jich dnes sesbírali do školního sběrného boxu 587. Jen tak dál. Díky všem!

                                                                             P. Dokoupilová

 

Náhledy fotografií ze složky Čarodějnice na baterky