Čarodějnice - večerní slet

30. 4. 2009
 Večerní hrátky začaly v 18.00 před školou. Dostavilo se 49 soutěžních masek .Rej zahájily starší čarodějnice svým zaříkávacím tancem, při kterém vyčarovaly hrozivě vypadající lektvar. Pak se k tanci přidali všichni příchozí  a řádilo se podle Agáty a Sahary. Halžská čarodějnická hymna se opakovala po zpěvačkách Káje,Báře a Tereze.

Následovala promenáda soutěžících čarodějnic, které se snažily  strašidelným šklebem  získat zájem diváků a pak následně body v hodnocení o nejopravdovější čarodějnici.

Po promenádě se masky rozběhly na stanoviště, kde plnily čarodějnické úkoly– pily lektvary, krášlily se v salonu, věštily z vodní hladiny, získaly řidičák na koště, házely hadem a žábami, překonávaly strach a hlavně se dobře bavily. Za splněný úkol dostaly odměny. Díky rodičům bylo letos odměn opravdu dost.

Za sladkosti si poděkování zaslouží:

MŠ -  p. Biermeierová, p. Zvonařová, p. Čurková , P.Dokoupilová

ZŠ - p.J.Krasinská, L.Strouhalová, M.Zajícová, M.Graclíková, I.Trávníčková, p.Kuchařová, V.Škrabalová, J.Trávníčková,T.Zahradníková

Večerní slet byl výjimečný i větším počtem starších čarodějnic – pomocnic z řad maminek žáků a halžských dobrovolnic,kterým též patří velké poděkování.

Dobrovolně strašily čarodějnice: H.Fukalová,J.Hauserová,T.Zahradníková,

K.Horáková,B.Kočandrlová,J.Planetová, J.Wohrlová,I.Hodková,K.Sečkářová,M.Dušková,

A.Hučeková,A.Putišová,J.Kočandrlová

Vyhodnocení masek bylo jednoduché – každá se stala  Miss a odnesla si drobnou odměnu.

Poté už se masky řadily do průvodu a vyrazily postrašit vesničany. Nakonec před restaurací

U dubu upálily papírovou čarodějnici a opekly buřtíky.

Poděkování patří i p.Podlužanské z restaurace U dubu, která zajistila občerstvení.

Čarodějnický rej rozehnaly až blesky na obloze, ale i tak je možné říci, že slet se vydařil.

zapsala J.Kočandrlová

Náhledy fotografií ze složky Čarodějnice - večerní rej