Broučkiáda

14. 11. 2008

14.11.2008 proběhl na Základní škole v Halži ve spolupráci se SRPDŠ již 5.ročník „Broučkiády“.

Byl to den, kdy všichni broučci a berušky vyletí na poslední cestu rozloučit se s podzimem a přivítat zimu. Tomuto rozloučení předcházela příprava : celý týden se žáci v hodinách seznamovali s novými znalostmi o hmyzu, získávali dovednosti při výrobě dárků pro rodiče a prarodiče, kteří přispěli sladkostmi nebo upečením buchet.

Zazpívali si broučí písničky, rozšířili slovní zásobu v angličtině.

V podvečer celá akce vyvrcholila. Před školou se slétli broučci a berušky s lucerničkami a mohli vyletět za dobrodružstvím. Na jednotlivých stanovištích plnili úkoly vycházející z knížky „Broučci“ od Jana Karafiáta. V cíli je přivítala Paní Zima pocukrovanými koblihami, které jako sponzorský dar věnovala Jednota s.d. Tachov.

Tento den si všichni přítomní mohli také prohlédnout školu.

Zapsala Světlana Havránková

Náhledy fotografií ze složky Broučkiáda 2008