Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní rok 2009/2010 ve ŠD

2. 1. 2010

 

V letošním školním roce procestujeme pohádkový svět. Vždy jeden týden v měsíci věnujeme nějaké pohádce. Budeme ji kreslit, dramatizovat, tvořit různé výrobky, zpívat písničky, ale i hrát pohybové hry, které nějakým způsobem s pohádkou souvisí.

Zároveň nezapomeneme na přírodu kolem nás, budeme se ji učit poznávat i chránit. Vždyť blízký park a les nám nabízí bezpočet možností, jak poznávat stromy, rostliny i živočichy.

  

Obrazek

Výstavka výtvarných prací  v KD v Halži na Setkání seniorů

 V říjnu jsme s dětmi na Setkání seniorů uspořádali výstavku výtvarných a rukodělných prací, které se týkaly právě pohádek, podzimu v našem parku a projektu Bramboriáda. Děti též vyrobily dědečkům a babičkám malé dárky pro radost.

 

Projekt Bramboriáda

 Celý týden patřil bramborám. Už víme, odkud k nám do Čech přišly, jak se pěstují, umíme vyrobit i bramborové ježky, korále, bramborová tiskátka, tajný bramborový inkoust, ale i upéct bramborové preclíky.

  

Mikulášská nadílka ve ŠD

 První týden v prosinci se děti ve ŠD proměnily v malé čertíky. Každý den měly na programu nejrůznější čertoviny- hádanky, rébusy, básničky,pohybové hry, tanečky,vyrábění a kreslení čertů, čtení čertovských pohádek, zpěv čertovských písní .

 Celý týden vyvrcholil malou Mikulášskou besídkou pro paní ředitelku a paní školnici.

                                Zapsala Pavla Dokoupilová

 

Náhledy fotografií ze složky ŠD - Bramboriáda