Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace o školní družině

1. 9. 2013

O školní družině

 

 Na základní škole pracuje jedno oddělení školní družiny pod vedením kvalifikované vychovatelky. Celková kapacita školní družiny činí 30 žáků. Přijímáni jsou žáci z 1. - 3. ročníku a dojíždějící žáci ze 4. -5. ročníku. 

 Školní družina je umístěna v prvním patře školní budovy. Její vnitřní prostor je vybaven kobercem pro relaxaci a hry dětí. Žáci zde mají volně k dispozici nejrůznější hry, hračky, knihy a časopisy. Součástí jsou i stoly a židle pro rukodělnou a méně náročnou výtvarnou činnost. Pro složitější výtvarné a rukodělné techniky využívá družina učebnu pracovních činností v přízemí školy. Děti mají možnost využívat počítačovou učebnu. K rekreačním a sportovním činnostem slouží tělocvična a prostorná školní zahrada s průlezkami, nedaleké fotbalové a víceúčelové hřiště, blízký park a okolní lesy a louky.

 

Pravidelně se školní družina podílí na akcích pořádaných školou: Broučkiáda, besídka na ukončení školního roku, dárky pro budoucí prvňáčky, kulturní vystoupení pro důchodce.

 ŠD organizuje pravidelnou činnost oddělení, pořádá příležitostné akce pro děti a v průběhu dne nabízí spontánní aktivity.

   

Provoz ŠD:

 pondělí- pátek

 od 7:00 hodin do 7:45 hodin a od 11: 50 hodin do 15 :30 hodin.

 Aby byla zajištěna relativně stálá doba na činnost ve ŠD, která nebude rušena odchody dětí, byly stanoveny odchody žáků v tyto časy:

 -po obědě

 -v 13,30 hodin

 -v 15,00 hodin

 -v 15,30 hodin.

 V době od 13,30 hodin do 15,00 hodin probíhá zájmová činnost i mimo areál ZŠ. 

 

Během školních prázdnin je provoz zajištěn pouze v případě, že se do družiny přihlásí minimálně 10 žáků. O tomto kroku jsou rodiče písemně informováni. 

 

 

Platba  

70 Kč měsíčně za žáka   

zpracovala P.Dokoupilová

 

Náhledy fotografií ze složky Školní družina