Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za škol.rokem 2010-2011

2. 10. 2011

 

Ohlédnutí za školním rokem 2010/2011 ve ŠD

 

Protože 12. 4. 2011 uběhlo 50 let od vstupu člověka na oběžnou dráhu, rozhodli jsme se s dětmi, že si ve školním roce 2010/11 budeme povídat a hrát na kosmonauty. Vesmírem jsme putovali od září do června. Kreslili jsme velký třesk, vyráběli makety planet i Slunce, poznávali a kreslili souhvězdí, zpívali písničky i četli o vesmíru. Nechyběly ani létající talíře s mimozemšťany a rakety. Ve školičce kosmonautů jsme trénovali pozornost, rychlost, procvičili své smysly, orientovali se v prostoru i čase, dozvěděli jsme se, jak se kosmonauti oblékají i proč jsou na naší planetě Zemi příznivé podmínky pro život. A tak celý rok platilo – kdo si hraje, nezlobí a navíc se něčemu novému přiučí. 

 

Během tohoto školního roku jsme společně nacvičovali Malou jarní pohádku. Děti ji zahrály nejen svým rodičům a kamarádům na školní besídce, ale také jako samostatné představení pro MŠ. Odměnou pro malé herce bylo nocování ve ŠD. Společně jsme vyráběli rekvizity i škrabošky, užili jsme si soutěží a her s pohádkovou tematikou a nechyběl ani oblíbený bobřík odvahy. Na několik fotografií z této akce se můžete podívat ve fotogalerii.

                                                                  Napsala Pavla Dokoupilová.

 

 

Náhledy fotografií ze složky ŠD - Ohlédnutí za škol.rokem 2010-2011