Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se děje v družině?

26. 4. 2009

 

Podzim ve ŠD ve znamení středověku

Od září až do Vánoc se děti ve školní družině seznamovaly s životem ve středověku. Naučily se zpívat francouzskou lidovou píseň Středověk, vyrobily si hrady nejen z papírových krabiček, ale i z písku a přírodnin. Nechyběly ani rytířské turnaje - šerm s papírovými meči, jízda s dřevcem na koni. Královny a králové si vyrobily a výtvarně dozdobily své korunovační klenoty, rytíři přilby a štíty. Mnohé se děti dozvěděly i o králi Karlu IV.,vyrývaly dobové mince s jeho podobiznou, vyhledávaly informace o jeho životě v encyklopediích, seznámily se s mnoha historickými stavbami této doby.    

 

 

Zima a jaro patří letos ve školní družině přírodě

V zimě jsme vyráběli malá krmítka z květináčů pro sýkorky a pravidelně dosypávali ptákům

do krmítek před školou. Nezapomněli jsme ani na lesní zvěř, která dostala nasbírané kaštany

z našeho parku. Na pokračování jsme si četli knihu Sýkorčin kalendář a seznamovali se s různými druhy ptáků.

I jaro patří zvířátkům. Už víme mnohé o liškách, vydrách i medvědech a to nejen z večerníkových příběhů pana Chaloupka. Kreslíme je, vyrábíme z papíru, soutěžíme v přírodovědných znalostech,vyhledáváme v encyklopediích, pozorujeme přírodu v lese, na louce i kolem vody.                        

          

   Předvelikonoční nocování se školní družinou

V páteční podvečer 3. dubna se děti ze ŠD společně sešly, aby přivítaly Velikonoce.

Nejprve vyráběly různé velikonoční dekorace. Pracovaly s vrbovými proutky, papírem, zdobily velikonoční kraslice a pekly perníčky.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Čekal je i velikonoční turnaj ve vybíjené. Jako každoročně nesměl chybět bobřík odvahy, kterého se děti nemohly dočkat.Letos je cesta plná světýlek zavedla až ke koledníkovi. Kdo přivázal na pomlázku pentličku, mohl si odnést sladkou odměnu. A než se všechny děti na cestě vystřídaly, zahrály jsme si i hádankovou hru, Tleskanou, přečetly pohádku Jak šlo vejce na vandr. A pak už hurá do spacáku. Dobrou noc a sladké sny! 

Obrazek       

  

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapsala Pavla Dokoupilová

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky ŠD staví hrady