Svatý Martin

19. 11. 2015

Do naší školky zavítal svatý Martin .

Během celého týdne paní učitelky seznamovaly děti s legendou, kterou s dětmi pro lepší zapamatování i zdramatizovaly. Děti si Martina na koni namalovaly a naučily se o něm písničky „Už Martin na bílém koni a „Než  přijede Martin".

Ve čtvrtek 12. 11. jsme se sešli i s rodiči v mateřské škole. Společně jsme vyrobili lucerny a vydali se na lampionový průvod po cestě vyznačené světýlky. Na konci cesty čekal žebrák zabalený v plášti, který mu daroval svatý Martin, když na svém koni projížděl okolo. Martin  zanechal u dalšího světýlka i něco pro děti. Byl to košík plný martinských rohlíčků (děkujeme našim kuchařkám) a podle příkladu Martina se také děti o svůj rohlíček podělily.
Poté jsme si opekli jablíčka a zazpívali písně, které jsme se v týdnu naučili. Všichni jsme měli radost z krásně prožitého podzimního odpoledne, i když Martin na svém bílém koni nepřijel osobně.

Fotogalerie ZDE.

zapsala E.Marešová